Jak pokazują badania rynku motoryzacyjnego, sprzedaż aut naszym kraju stale wzrasta, przy czym ze względów finansowych Polacy znacznie częściej decydują się na kupno pojazdów z drugiej ręki. Niekiedy jednak zakup używanego samochodu okazuje się przynosić tylko pozorne oszczędności .

Wyprzedaże u dealerów

Jak co roku korzystne oferty z najdziemy z pewnością w autoryzowanych salonach poszczególnych marek, dla których sezonowe promocje na nowe samochody są świetną okazją do przyciągnięcia sporej grupy nowych klientów, pozbycia się modeli z mijającego rocznika, a przy okazji także skutecznej reklamy własnych pojazdów. Wysokość proponowanych upustów może różnić się w zależności od modelu, wyposażenia oraz indywidualnych ofert przygotowanych przez poszczególnych dealerów. Przeważnie zniżki te wynoszą od 5 do 10%, już w przypadku zakupu gotówkowego możemy liczyć nawet na 30-procentowy rabat.

 

auta używane komisW grupie oszczędniej?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że nowy samochód można kupić taniej za pośrednictwem internetowych portali oferujących zakupy grupowe. Tak jak w przypadku wszystkich innych produktów oraz usług chodzi o to, aby indywidualnemu konsumentowi umożliwić korzystanie ze zniżek, jakie zazwyczaj przysługują jedynie kupcom hurtowym. Serwisy internetowe umożliwiają więc użytkownikom wybór konkretnych modeli aut z jasno określoną wersją wyposażenia – gdy zainteresowanie konkretnym samochodem wyrazi wymagana liczba osób, wówczas różni dealerzy przedstawiają swoje oferty na realizację tak dużego zamówienia. Jest to z pewnością ciekawa alternatywa dla zakupów indywidualnych, jednak z pewnością minie sporo czasu, zanim zyska ona na popularności. Niemniej warto zainteresować się zakupami grupowymi, które stają się coraz bardziej popularne w naszym kraju. (auta używane komis)

Zakup nowego samochodu wprost od dealera to oczywiście rozwiązanie droższe niż kupno auta z drugiej ręki, jednak w pierwszym przypadku poza pojazdem w idealnym stanie zyskujemy także pewność, że w przypadku wystąpienia usterek czy awarii, przez pewien czas będziemy mogli liczyć na darmowe naprawy gwarancyjne. Korzystanie z promocji  na nowe samochody wydaje się więc bardzo dobrym rozwiązaniem, umożliwiającym zaoszczędzenie na dłuższą metę naprawdę pokaźnych sum pieniędzy.

Źródło zdjęcia:sxc.hu


O autorze

Anna Żuraw

Summary
TANI SPOSÓB NA KUPNO NOWEGO AUTA
Article Name
TANI SPOSÓB NA KUPNO NOWEGO AUTA
Description
Jak pokazują badania rynku motoryzacyjnego, sprzedaż aut naszym kraju stale wzrasta, przy czym ze względów finansowych Polacy. Auta używane komis
Author
Publisher Name
szookacz
Publisher Logo
Podziel się: